Studio Bosporus Graphic

Studio
Bosporus

Studio Bosporus

Başlık

Geçmiş Etkinlikler

Weimar

Deutsches Nationaltheater Weimar

27.08.

16:00

Judith Rosmair: Hoşça Kal Sahne (Prömiyer)

İnsanı İçine Alan 360° Sanal Gerçeklik Performansı

Tiyatro

Berlin

Liebig12

01.09. –
30.09.

Ignaz Schick: The Theory Of Everything

1.9.–30.9.2021

Sergi

Istanbul

Bilsart

01.09. –
11.09.

15:00

Philipp Lachenmann: AKM (Turkish Night) (2018/2020)

Video Enstalasyonu, 1.9.-11.9.2021

Sergi

Berlin

bi’bak / SİNEMA TRANSTOPIA

03.09. –
31.10.

Sina Ataeian Dena: AHVAZ (2021)

İki Kanallı İnteraktif Video Yerleştirmesi

Sergi

Berlin

Galerie im Körnerpark

03.09. –
14.11.

Ayat Najafi & Sarah Maske: Kum Fırtınası (2021)

3.9.-14.11.2021

Sergi

Berlin

Kunstraum Kreuzberg/Bethanien

03.09. –
31.10.

Studio Bosporus

3.9.-31.10.2021

Sergi

Berlin

Kunstraum Kreuzberg/Bethanien

03.09.

18:00

Isaac Chong Wai: Leaderless (2021)

Performance

Performans

Berlin

Freiluftkino Kreuzberg

04.09.

20:00

İlker Çatak: Es gilt das gesprochene Wort (2019)

122’, Almanca; Türkçe altyazılı Gösterim yönetmenin katılımıyla gerçeleşecektir

Film

Berlin

Freiluftkino Kreuzberg

04.09.

Diana Näcke: The Fish knows everything (yapım aşamasında)

Belgesel Film Fragmanı, her film gösterisinden önce

Film

Berlin

Freiluftkino Kreuzberg

05.09.

20:00

Martina Priessner: Die Wächterin (The Guardian) (2020)

Belgesel Film 88’, Türkçe, Kürtçe, Turoyo; Almanca altyazılı. Gösterim yönetmenin katılımıyla gerçekleşecektir

Film

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

08.09.

20:15

Aysun Bademsoy: Spuren – Die Opfer des NSU (2019)

Belgesel Film, 81’, gösterimin ardından yönetmenle söyleşi yapılacaktır

Film

Freiburg im Breisgau

Biennale für Freiburg

10.09. –
03.10.

Patrizia Bach: İstanbul Haritası (2015, devam eden çalışma)

Freiburg Bienali için çalışmalar (10.9-3.10.2021)

Sergi

Berlin

Radialsystem

10.09.

20:00

DIVAN 2.0: Şiirle Müzik Arasında TransPozisyonlar

Konser

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

15.09.

20:15

Miraz Bezar: Min dît – Die Kinder von Diyarbakir (2009)

Sinema Filmi, 102’, Kürtçe, Türkçe, Almanca; Almanca ve Türkçe altyazılı, gösterimin ardından yönetmenle söyleşi yapılacaktır

Film

Berlin

Haus für Poesie c/o Mendelssohn-Remise

16.09.

19:30

Ben de hayal ediyorum ve yok oluyorum. Edip Cansever, Cemal Süreya ve Turgut Uyar’ın aşk şiirleri. Bir prömiyer

Kitap tanıtımı. Angelika Overath’ın Ayse Nursel Gülenaz ile söyleşisi

Edebiyat

Istanbul

Bilsart Istanbul

16.09. –
30.09.

Ezgi Kılınçaslan: KISIR DÖNGÜ

Sergi

Köln

Literaturhaus Köln

20.09.

19:30

Boğaz’dan Ruhr Nehri’ne. Almanya ile Türkiye Arasındaki Edebiyat İlişkilerinin Dünü ve Bugünü Stefan Weidner & Akın Emanuel Şipal

Okuma & Açık Oturum

Edebiyat

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

23.09.

20:15

Aslı Özarslan: Dil Leyla (2016)

Belgesel Film 71’, Almanca, Kürtçe Gösterimin ardından yönetmenle söyleşi yapılacaktır

Film

Berlin

Galerie Auslage

24.09. –
25.09.

18:30 –23:30

Thea Soti & Burcu Bilgiç: Don´t know where but you should come (2021)

Aralıksız Performans

Performans

Berlin

Renaissance Theater

25.09.

16:00

Judith Rosmair: Hoşça Kal Sahne (2021)

İnsanı İçine Alan 360° Sanal Gerçeklik Performansı

Tiyatro

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

30.09.

20:15

Ezgi Kılınçaslan: Kısa Filmlerinden Bir Seçki

Gösterimin ardından yönetmenle söyleşi yapılacaktır

Film

Köln

Stadtgarten Köln

01.10.

20:00

Studio Bosporus – The Tarabya Ensemble

Konser

Dortmund

DKH – Dietrich-Keuning-Haus

04.10.

19:00

Yahudistan’a Göç

Sasha Salzmann, Rebecca Ajnwojner, Debora Antmann & diğer Allstar’lar Moderasyon: Max Czollek

Discourse

Berlin

silent green Kulturquartier

06.10.

19:30

Tarabya Ensemble

Nora Krahl (viyolonsel), Angelika Niescier (saksafon), Defne Şahin (vokal) & Selen Gülün (piyano)

Konser

Berlin

Literaturhaus Berlin

06.10.

19:00

Sınır Aşımları. Empati ve Farklılık Pratiği Olarak Edebiyat

Steffi Niederzoll & Katerina Poladjan Moderasyon: Ulrich Gutmair

Edebiyat

Berlin

Spreehalle

09.10. –
10.10.

19:30

Marc Sinan: Hasretim — Eine anatolische Reise (2021)

9.10. & 10.10.2021, Video Projeksiyonu Eşliğinde 8 Müzisyenli Kültürler Ötesi Konser

Konser

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

12.10.

20:00

Mürtüz Yolcu: “Ist Side Story” Oyunundan Üç Sahne

Tiyatro

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

13.10.

18:00

Tarabya Kültür Akademisi: Bir Sanatsal Özgürlük ve Diyalog Mekânı 10. Yılını Kutluyor

Deutschlandfunk Kultur işbirliği ile

Discourse

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

14.10.

20:00

Nuran David Çalış, Tunçay Kulaoǧlu ve Tuğsal Moğul: İki Proje, Bir Konu: NSU Davası

Tiyatro

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

15.10.

20:00

Kadir “Amigo” Memiş: Bleib auf’m Teppich (2020)

Performans, 30'

Performans

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

15.10.

18:00

Jasmin İhraç: Sahman-Grenze-Kuş (2017)

Solo performans, 38'

Performans

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

16.10. –
17.10.

20:00

Tamer Yiğit: Serenade Remix (2021)

Müzik Tiyatrosu

Tiyatro

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

17.10.

18:00

Turgay Doğan: Gezinti. Halep’teki Evim

Senaryo Okuması

Tiyatro

Berlin

Apartment Project Berlin

19.10.

19:00

Ulla Lenze, Lucy Fricke, Christoph Peters, Zaza Rusadze, Şebnem İşigüzel + Berlin Diasporası Yazarları ile Okuma Gecesi

Edebiyat

München

Literaturhaus München

20.10.

20:00

Christiane Schlötzer: İstanbul – Bir Gün Ve Bir Gece. 24 Karşılaşmada Kentin Portresi (2021)

Kitap Tanıtımı

Edebiyat

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

21.10.

20:15

Silvina Der-Meguerditchian: Armenoscope, constructing belonging (2017)

Makale Belgesel 62’, Ermenice; İngilizce altyazılı

Film

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

27.10.

22:00

Neco Çelik: Urban Guerillas (2003)

Sinema Filmi, 86’ Gösterim yönetmenin katılımıyla gerçekleşecektir.

Film

Berlin

fsk Kino – Das Kino am Oranienplatz

27.10.

20:15

Ayşe Polat: Ötekiler (2016)

Belgesel Film 66’, Kürtçe, Türkçe; İngilizce altyazılı Gösterimin ardından yönetmenle söyleşi yapılacaktır

Film

Berlin

Studio 1 - Kunstquartier Bethanien

28.10.

20:00

Mark Andre, Stefan Lienenkämper & Samir Odeh-Tamimi

İstanbul Besteleri (2013-2019), Hezarfen Ensemble’nin Yorumuyla

Konser

Berlin

SchwuZ

29.10.

20:30

Max Czollek, Neco Çelik, Ulrich Gutmair ve Fatma Aydemir ile Edebi-Söylemsel bir Akşam

Okuma, Söyleşi, DJ Performansı

Discourse

Berlin

Kunstraum Kreuzberg/Bethanien

30.10.

16:00

Kriz Günlerinde Dayanışmak – Korku ile Umudun Karmaşıklığı Üzerine İşbirlikçi Bir Video Denemesi

Artist Talk: Julia Lazarus & Şirin Fulya Erensoy

Sergi